Čilić, Karlović i Đoković idu dalje
Đoković je morao igrati četiri seta

Dan zaključen bez većih iznenađenja

M. Maksimović

U nastavku prvog dana Wimbledona, iznenađenja nije bilo. Novak Đoković je prošao u drugo kolo pobjedivši Francuza Juliena Benneteaua u četiri seta, nakon tri i pol sata igre 6-7 (9), 7-6 (7), 6-2, 6-4.

U prva dva seta su oba tenisera držala svoje servise i oba seta su riješena u tie breaku.
U trećem setu je Đoković poveo 3-0, nakon čega je Benneteau zatražio medicinski ''time - out''.
Novak je stigao do velikih 5-0, nakon čega Francuz osvaja dva gema, ali sve ostaje na tome.
Kod 5-4 u četvrtom setu spašavajući meč loptu, Benneteau je udario u ogradu raskrvarivši oba koljena. Uslijedila je kratka pauza, Francuz je spasio još jednu meč loptu, drugu jeste, ali treću nije.
Uspješan start su imali Ivo Karlović i Marin Čilić. Karlović je nakon četiri godine prvi put u drugom kolu, a Slovak Lukaš Lacko nije bio pretjerano neugodan protivnik. Karlović je prošao dalje sa 32 asa, 63 winnera za krajnjih 6-3,7-6(4),6-3.Marin Čilić također ide dalje, a 11 nositelj je bio koban po Španca Alberta Moartina  Mortin je propustio četiri break prilike, uhvatio je 11 gemova.