Damir Džumhur poražen od Borne Ćorića u kvalifikacijama za turnir u Japanu

Hrvat slavio 2:0

Damir Džumhur poražen od Borne Ćorića u kvalifikacijama za turnir u Japanu

Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur, poražen je od Borne Ćorića u polufinalu kvalifikacija za ATP turnir u Tokyu. Bilo je 2:0, po setovima 6:3 i 6:4.

Već u drugom gemu prvog seta Ćorić koristi drugu brjk loptu i uzima servis bh. teniseru.

Peti gem je zatim bio možda i ključni. Borna Ćorić je spasio tri brejk lopte i poveo 4:1.

Imao je Džumhur i na sljedećem Ćorićevom servisu dvije brejk lopte, nije iskoristio nijednu i Hrvat je servirao za set dva gema kasnije.

Bio je apsolutno neumoljiv i odlučujući gem osvojio bez izgubljenog poena, te poveo 1:0 u setovima.

Drugi set donio je također jedan brejk i to odmah na startu. Ćorić je na otvaranju oduzeo servis Džumhuru i nije ga izgubio.

Oglasi

Imao je Ćorić nove dvije brejk prilike u trećem gemu, a, zanimljivo, Džumhuru nije dopustio niti jednu.

Kasnije je servirao za meč i ponovo odlučujući gem odservirao bez greške i slavio pobjedu.

Zanimljivo da je Borna Ćorić na ovom meču imao čak devet asova, a Damir Džumhur samo jedan.

ATP Tokyo, kvalifikacije, polufinale:

Borna Ćorić - Damir Džumhur 2:0 (6:3, 6:4)

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi