Damir Džumhur u četvrtfinalu ATP turnira u Kini
(Foto: EPA)

Pobijedio Koreanca

Bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u kineskom gradu Zhuhai.

Džumhur je danas u meču 2. kola savladao 91. igrača svijeta, Koreanca Woo Kwon Soonsa sa 2:0, po setovima 7:6 i 6:2.

Prvi set je donio poprilično sigurnu igru obojice tenisera. Džumhur je imao priliku za break u prvom gemu koju nije iskoristio, da bi potom u osmom gemu prvog seta spasio čak tri break lopte i uspio je sa 0-40 doći do gema.

Na kraju je prvi set odlučen u tie-breaku. Dominirao je Džumhur u tom dijelu meča i dobio je prvi set sa 7:6.

U drugom setu lagana igra bh. tenisera, koji je protivnika ostavio bez ikakve šanse. Dobio je ovaj dio igre sa 6:2 i plasirao se u četvrtfinale turnira.