Del Potro bolji od Blakea
Juan Martin Del Potro

Argentinac slavio 10:8 u petom setu

M. Maksimović

James Blake je daleko od svojih najbolji dana, nekada je bio četvrti, danas je 45 na svijetu, nekada je imao status nositelja, danas nema, pa je u drugom kolu morao na Juana Martina Del Potra, tenisera koji je pobjednik posljednjeg Grand Slam turnira koji se igrao, US.Opena. Očekivao se dobar meč, dobar meč smo i dobili, a nakon četiri sata i 17 minuta slavio je Del Potro, 10:8 u petom setu.

Del Potro je jednim breakom uzeo prvi set, drugi Blake u tie breaku, pa onda treći sa dva breaka. Del Potro je opet jedan break bio dovoljan, da uzme četvrti odnosno da se vrati u meč. Peti set je trajao 77 minuta, Del Potro je imao ukupno deset break prilika, Blake četiri. Iamo je Del Potro 6-5 i svoj servis gem, ali tu priliku nije iskoristio. Zato jeste u 18 gemu, realizovao je prvu meč loptu za prolaz u treće kolo.
Pored Del Potra, u trećem kolu je ivo Karlović koji je izgubio prvi set od Francuza Benneteau, ali se brzo vratio za krajnjih 2-6,6-1,6-3,6-3. Andy Murray je prepustio Francuzu Gicquelu osam gemova, dok je Nijemac Florian Mayer eliminisao 29.nositelja, Viktora Troickog 4-6, 6-4,7-6 (2),6-1.