Del Potro neće igrati u Davis kupu

Adnan Beganović

Argentinski teniser Juan Martin del Potro u sezoni 2013. neće nastupati u Davis kupu.

Selektor reprezentacije Martin Jaite najboljeg argentinskog igrača na ATP listi nije uvrstio na spisak za uvodni dvoboj u okviru Svjetske skupine protiv Njemačke, nakon čega je Del Potro odlučio da više ne igra u tom takmičenju.

Dvadesetšestogodišnji Del Potro navodi da žali što je za svoje neigranje prvo čuo iz medija.

Argentinac će se sada posvetiti isključivo nastupima na najjačim turnirima.

"U narednoj sezoni imam visoke ciljeve, volio bih osvojiti jedan od grand slam turnira, postati prvi teniser svijeta", izjavio je Del Potro, koji je najbolji rezultat ostvario 2009. kada je osvojio US Open.

Ovu sezonu završio je na sedmom mjestu ATP liste, a slavio je na turnirima u Baselu, Estorilu, Marseillu i Beču.