Del Potro preko Đokovića do finala sa Nadalom

ATP - Indian Wells

Adnan Beganović

U drugom polufinalnom meču ATP turnira u Indian Wellsu Juan Martin del Potro savladao je najboljeg svjetskog tenisera Novaka Đokovića (4:6, 6:4, 6:4).

Duel Đokovića i Del Potra opravdao je očekivanja, a nakon dva sata i 50 minuta igre slavio je argentinski teniser.

U prvom setu Đoković je čvrsto držao svoj servis, a konstantno je prijetio na protivnikov, pa je na kraju i zasluženo poveo sa 1:0.

Međutim, u drugom setu Del Potro je bio mnogo bolji, pa je meč otišao u treći set u kojem Argentinac u završnici igra mnogo bolje od Đokovića i na kraju dolazi do velike pobjede.

Podsjetimo, u prvom polufinalnom meču Nadal je bio bolji od Berdycha.