Dinara bolja od Jelene
Safina zaustavila Jelenu Janković

M. Maksimović

Dinara Safina i Flavia Pennetta su izborile finale WTA turnira u Los Angelesu. Četvrta nositeljica, Ruskinja Safina je u polufinalu bila bolja od Jelene Janković prve nositeljice 7-6 (3), 6-1.

Safina je prvi set dobila u tie breaku iako je prva stigla do breaka, ali se Jelena usjela vratiti. U drugom setu Safinu je dva puta oduzela servis svojoj protivnici i na kraju je nakon jednog sata i 24 minute igre sigla do finala. Jelena nije uspjela u Los Angelesu stići do broja jedan na WTA listi i morat će sačekati neku drugu priliku. U finalu će Safina igrati protiv Talijanke Flavia Penetta. Penetta je nakon velike borbe koja je trajala dva sata i 40 minuta pobjedila Bethanie Mattek 3-6, 6-2, 7-5.