Džumhur u drugom kolu turnira u Santosu

Novi uspjeh bh.. tenisera

Mladi bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur, nastavio je sa odličnim igrama na ATP Challengeru u Santosu.

Nakon što je prošao tri kruga kvalifikacija, Damir je danas u 1. kolu savladao drugog nosioca turnira 104. igrača svijeta Blaža Kavčića s 2:1 po setovima 6:4, 4:6, 6:4.

U prvom setu bio je dovoljan jedan break da Damir dođe do seta rezultatom 6:4, a i u drugom naš teniser je sjajno započeo set. Poveo je s 2:0, no Kavčić se uspio vratiti, te drugi set riješiti u svoju korist 6:4.

Ipak, treći odlučujući set ponovo dobija Damir 6:4, te sasvim zasluženo dolazi do pobjede i prolaza u druggo kolo.