Federer i Đoković idu dalje
Robredo slavio ''5 do 12''

M. Maksimović

Roger Federer je  preko Ive Karlovića izborio četvrtifinale velikog ATP turnira u Rimu. Federer je savladao Karlovića u dva seta 7-6 (4), 6-3...

U prvom setu je sve riješeno u tie breaku, Federer je poveo 5-3, Karlović se nije mogao vratiti.
U drugom setu Ivo Karlović je izgubio dva svoja servis gema. Federer je u ovom meču imao 12 break prilika, samo je dvije iskoristio.

Novak Đoković je imao puno problema protiv Igora Andreeva. Treći nositelj je izborio četvrtfinale tek nakon dva sata i 42 minute igre. Đoković je na kraju slavio 6-3, 3-6, 6-3.

Tri seta su igrali James Blake i Fernando Verdasco, a na kraju je Amerikanc bio bolji 5-7, 7-5, 6-2. Fernandu Verdascu u ovom susretu nije pomoglo niti 80% prvg servisa. Juan Carlos Ferrero je nakon eliminacije Rafaela Nadal zastao u trećem kolu. Švicarac Stanislas Wawrinka je još jednom potvrdiosvoju kvalitetu nakon ove pobjede 6-4, 6-3.

Večernji maraton su odigrali Tommy Robredo i Nikolay Davdenko. Meč je ponudio sjajan tenis uz dosta preokreta.U trećem setu je Robredo je poveo 3-0, Davydenko se vratio, pa je kod 6-5 prokockao meč loptu na servis Robreda. U trećem setu je odlučivao tie break, Davydenko je s četiri uzastopna osvojena poena poveo 4-2 , ali je tu i stao.