Federer se provukao

M. Maksimović

Očekivano dobar tenis i dalje gledamo na velikom ATP turniru u Monte Carlu. Roger Federer je stigao u Monte Carlo nakon trijumfa u Estorilu...

Drugo kolo turnira u Monte Carlu izborio je teško protiv Rubena Ramireza Hidalga. Nakon prvog seta i laganih 6-1, za Federera malo ko je mogao očekivati još dva seta. Međutim Hidalgo je odlično otvorio drugi seta, poveo je 3-0, pa se morao igrati i treći set.

U setu odluke Hidalgo je napravio dva breaka u nizu, vrlo bro je stigao do velikih 5-1. I onda kada je stigao na korak do najveće pobjede u karijeri, Hidalgo je stao. Federer se počeo vraćati, ali je opet Hidalgo bio blizu meča. U desetom gemu trećeg seta, imao je 5-4 i 30/15, ali ni to nije
iskoristio. Kako to obično biva, Federeru je na break loptustigao poklon, dvostruka servis greška Hidalga. Meč je na kraju riješen u tie breaku, tamo Hidalgo nije imao šanse, Federer je dobio tie break 7-1 i na kraju meč 6-1, 3-6, 7-6 nakon 2 sata i 3 minute igre. Federer je nakon meča primio trofej za najboljeg igrača u 2007. godini.

Rafael Nadal nije imao takvih problema, Mario Ančić je uhvatio tri gema. Prvi set je za Ančića bio jednosmjerna ulica, pravio je veliki broj grešaka, imao je tek 42% prvog servisa. U drugom setu je Nadal krenuo sa 2-0, ali obaj put je Ančić uspio odgovorit, vratiti izgubljeni servis. Novi break Nadala, za konačnu potvrdu prolaska dalje, stigao je u osmom gemu, gem kasnije meč je bio završen.

Od nositelja nastup u Monte Carlu su završili Ivo Karlović (15.), Mikhail Youzhny (8.), Juan Monaco (11.) Karlovića je zaustavio Gael Monfils. Monfils je dobio prvi setu tie breaku, iskoristivši treću set loptu. U drugom setu se igra Karlovića raspala, Monfils je poveo je 3-0 i tu je bio kraj. Zanimljivo u trećem gemu je Karlović pokušao sjesti na stolicu iako je bilo 15/40, očito nije bio do kraja u ovom meču. Preostala dva nositelja su predala meč zbog povrede. Youzhny je predao Andreevu nakon 3-6 u prvom setu, a Monaco Almagru kod 3-6, 0-3 u drugom setu. David Ferrer nije imao problema protiv Marata Safina, Rus je uhvatio pet gemova.