Ginepri ispustio Federera

Teniski Masters u Cincinnatiju

Kakvu je priliku za pobjedu nad najboljim tenisačem svijeta jučer propustio Američki teniser Robby Ginepri propustio je veliku priliku da nakon četiri izgubljena susreta protiv Rigera Federera konačno stigne do pobjede u petom duelu. Na Mastersu u Cincinnatiju imao je veliku šansu, ali je nije iskoristio. Iako je Federer imao 5:4 u prvom setu i servis, Ginepri je napravio break da bi u tie-breaku iskoristio greške Švajcarca i poveo sa 1:0 u setovima.
U drugom setu mirno je bilo do 5:5, a tada je Ginepri još jednom oduzeo servis i imao meč u svojim rukamana. Tada Federer pokazao zašto je najbolji igrač današnjice. Vratio je break, da bi u 13-toj igri bio na svom nivou.

Masters u Cincinnatiju 2. kolo
Federer (Švaj, 1) - Ginepri (SAD) 6:7(2), 7:6(5), 6:0, Kohlschreiber (Nje) - Wun (JK, LL) 6:2, 6:2, Soderling (Šve) - Robredo (Špa, 12) 7:6(6), 6:4, Karlović (Hrv, 16) - Acasuso (Arg) 6:3, 7:6(3).

Nakon propuštene prilike Ginepri se predao, a u trećem setu nije uspio uzeti niti jedan gem. Federer će u trećem kolu na Ivu Karlovića koji je sa 6:3 i 7:6 nadigrao Josea Acasusa.
Plasman u treće kolo osigurao je i Šveđanin Robin Söderling. On je u meču protiv Tommyja Robreda pružio partiju koju Španac nije mogao pratiti. Njegov protivnik će biti Philipp Kohlschreibera, kojem je Andy Roddick predao meč zbog povrede vrata.