Karlović i Verdasco za pehar
Ivo Karlović je favorit protiv Verdasca

ATP Nottingham

U finalu ATP turnira koji se igra u Nottinghamu sastaće se Hrvat, Ivo Karlović i Španac, Fernando Verdasco. Upravo je treći nosilac spriječio hrvatski dvoboj u finalu, obzirom da je u polufinalu savladao Marina Čilića sa 2:0 u setovima.

Verdasco nije imao većih problema u duelu sa igračem koji je rođen u BiH. Nakon što je prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:3, Španac je u drugom prosto pomeo Čilića, deklasiravši ga sa 6:1.

Mnogo teži put do finala imao je Karlović. Div sa Šalate, kako ga zovu hrvatske kolege, tek nakon dva tie-breaka eliminisao je Gaela Monfilsa. Francuz je u drugom setu imao priliku da se vrati u meč, ali je izgubio servis pri rezultatu 5:4, pa se opet otišlo u tie-break u kojem je Karlović ponovo bio bolji i dominantniji te je identičnim rezultatom kao i u prvom (7:4) došao do drugog seta i pobjede.

Karlović i Verdasco do sada su se sastajali dva puta, a obojica imaju po jednu pobjedu, stim da će Hrvat sada biti u maloj prednosi zbog razornog servisa, obzirom da se igra na travnatoj podlozi.