Karlović pomogao Nadalu
Prva pobjeda Karlovića u sedam mečeva

M. Maksimović

Ono što se najavljivalo nakon trijumfa Rafaela Nadala u Torontu, vrlo lako bi se moglo dogoditi u Cinncinatiu. U meču trećeg kola ovog velikog turnira Ivo Karlović je u tri seta savladao prvog nositelja i još uvijek prvog igrača svijeta Rogera Federera u tri seta 7-6 (6), 4-6, 7-6 (5).

Na ovaj način je Karlović trasirao put Rafaelu Nadalu prema broju jedan. Karlović i Federer su odigrali klasični meč u kojem je ''Div sa Šalate'' zabio 22 asa, a niti jednom nije oduzeo servis Federeru koji je
imao tri break prilike, jednu je iskoristio u meču koji je trajao dva sata i 10 minuta.

U prvom setu je sve riješeno u tie breaku, Federer je spasio set loptu kod 6-5, ali sljedeću kod 7-6 nije. Na početku drugog seta Federer je spasio dvije break lopte, a breakom koji je napravio u petom gemu, Švicarac je otišao do seta 4-6. U trećem se ponovo igrao tie break, Karlović je poveo 4-1, pa 6-3, Federer je spasio dvije meč lopte, treću je Karlović pretvorio u pobjedu.

Pored Federera treće kolo nije preživio niti sedmi nositelj, James Blake. Nakon što je Blake dobio drugi set, Ernests Gulbis nije posustao, treći je dobio 6-3. Carlos Moya još uvijek kasni za ostalim igračima, on je tek prošao u treće kolo i to preko Nikolaya Davydenka, četvrtog nositelja 7-6(8) 4-6 6-2. Novak Đoković je ra razliku od predhodnog meča, večeras nije imao problema protiv Andreasa Seppia, Talijan je uzeo tri gema.

Rafael Nadal je prošao Tommya Haasa 6-4, 7-6 (0), u prvom setu je Nadalu bio dovoljan jedan break. U drugom setu igrao tie break, iako su oba igrača pop jednom gubila svoj servis, u 13. igri Haas je ostao na nuli.