Kulikova eliminisala Hantuchovu
Hantuchova daleko od prave forme

Poečo Australian Open

M. Maksimović

Početak prvog dana na Australian Openu je protekao prema očekivanjima. Nositeljice su bili uspješne, jedina je stradala Daniela Hantuchova.Slovakinja nije u idealnoj formi, pa je svoju priliku iskoristila Regina Kulikova, Ruskinja rođena u Kazahstanu koja živi u Švicarskoj.

Trenutačno 114.igračica na WTA listi je u tri seta prošla  28.nositeljicu u meču koji je trajao dugih 219 minuta. Samo je treći set trajao sati i 40.Na kraju je Slovakinja izgubila iako je iskoristila jednu break loptu više.Na kraju je u petom setu bilo 9-7 za Ruskinju. Prva nositeljica Carlina Wozniacki je ispustila sedam gemova, Kineskinja Li šest, Sharapova četiri. Pobjednica Rolland Garrosa, Francesca Schiavone je imala velikih problema u prvom setu protiv Španjolke Arantxe Parre Santonje, čak je izgubila prvi set, ali su stvari u nastavku došle na svoje.Talijanka je krenula sa 3-0, u naredna dva seta Španjolka je uhvatila šest gemova.