Mervana zapela na Loit
Mervana propustila priliku

Naša teniserka nije izborila drugo kolo

M. Maksimović

Mervana Jugić - Salkić nije uspjela izboriti plasman u drugo kolo 220,000 dolara vrijednog turnira u Barceloni. Danas je nakon 121 minute bila bolja Fracuskinja Emilie Loit 6-7(3),6-3,2-6.

Danas je Loit iskoristila svoje prilike, Mervana nije pogotovo u trećem setu, kada je ispustila tri. Tri za povratak u meč. Loit je imala jedanaest break prilika, pet je iskoristila, Mervana je imala osam, pet je iskorstila. Prvi set je riješen u tie breaku, Loit je bila bolja 7-3, Mervana je naparavila čak šest dvostrukih pogrešaka.

U nastavku se situacija počela mijenjati, Mervana je čak tri puta uzela servis svojoj protivnici, set je dobila 6-3. U setu odluke, Mervana je odmah na početku izgubila svoj servis,nije ga uspjela nadoknaditi, a sve je bilo riješeno sa duplim breakom Francuskinje za konačnih 2-6.

Loit je trenutačno 122. igračica svijeta, u posljednje dvije godine ne uspjeva ništa napraviti. Sa 45. mjesta na kojem je bila 2007. godine, prošle je godinu zaključila na 138.