Mirza Bašić u četvrtfinalu Almatyja
(Foto: EPA)

ATP Challenger

Bh. teniser Mirza Bašić plasirao se u četvrtfinale ATP Challengera u kazahstanskom Almatyju.

Bašić je u duelu 2. kolu nakon velike borbe savladao 264. igrača svijeta, Portugalca Goncala Oliveriu sa 2:1, po setovima 7:6, 5:7 i 6:4.

Nakon što je uspio da uz dosta muke dobije prvi set sa 7:6, Mirza je u drugom imao prednost od 5:3 i servis za pobjedu.

Međutim, zakomoplikovao je Bašić ovaj meč. Portugalac je uzeo naredna četiri gema i dobio je set sa 7:5, te je izjednačio rezultat na 1:1.

Oliveira je u sedmom gemu odlučujućeg seta došao do breaka za 4:3 i činilo se kako je meč gotov. Ipak, tada dolazi do buđenja Bašića koji osvaja sljedeća tri gema i na kraju bh. teniser dolazi do pobjede i plasmana u četvrtfinale.

Naredni rival bh. igraču je ukrajinski teniser Illya Marchenko.