Mirza Bašić uspješan u 1. kolu kvalifikacija za Miami

Savladao domaćeg predstavnika

Bh. teniser Mirza Bašić uspješno je savladao svoju prvu prepreku na putu do glavnog žrijeba Mastersa u Miamiju.

U prvom kolu kvalifikacija, Bašić je rezultatom 2:0 bio bolji od Dennisa Novikova, koji na ATP listi zauzima 164. poziciju.

Bašiću su za osvajanje prvog seta bile potrebne 32 minute a slavio je sa 6:4, a jedini brejk je napravio u trećem gemu. U drugom setu, Bašić je na startu napravio brejk i poveo sa 2:0, nakon čega je bio vrlo siguran na svom servisu i ponovo osvojio set rezultatom 6:4.

U drugom kolu kvalifikacija, Bašić će odmjeriti snage sa boljim iz duela Mmoha i Ramanathana koji je u toku.