Murray magičnim lobom podsjetio na najbolje dane

Britanac u drugom kolu Cincinnatija

Admin Čaušević

U jednom od boljih mečeva prvog kola Cincinnati Opena Andy Murray je sa 2:1 u setovima pobijedio Francesa Tiafoea.

Prvi set je odlučen poslije tie-break, a pripao je britanskom teniseru sa 7:6. Amerikanac je uzvratio u drugom. Bio mu je dovoljan break u devetom gameu za 6:3 i izjednačenje.

U trećem setu Murray je "pomeo" svog protivnika. Višestruki osvajač Grand Slam titula je napravio dva breaka i odlučujući set dobio sa 6:1.

Murray je na ovom meču podsjetio na svoje najbolje dane, a posebno se ističe njegov lob iz drugog seta. Nakon duge razmjene udaraca Britanac je poen završio lobom.

Reakcija Tafoea na mreži je bila kao da se pita kako se ovo upravo desilo. Bio je to zaista odličan potez Murraya.