Murray preko Ferrera do Đokovića

Australian Open

Adnan Beganović

U finalu prvog Grand Slama sezone, Australian Opena, igrat će srbijanski teniser Novak Đoković i Britanac Andy Murray.

Naime, u drugom polufinalnom meču Andy Murray rezultatom 3:1 po setovima savladao je Davida Ferrera.

Britanski teniser bolje je otvorio meč i u sedmom gemu prvog seta oduzeo je servis Ferreru, no Španjolac odmah uzvraća, te uzastopno osvaja tri gema i dolazi do prednosti.

Odmah na početku drugog seta Murray pravi break, no Ferrer opet odmah uzvraća. Drugi set otišao je do 13. igre u kojoj se bolje snašao Britanac.

Treći set bio je najnezanimljiviji, a nakon dominantne igre Murray je slavio sa 6:1.

U četvrtom setu viđena je izjednačena igra, a o pobjedniku je ponovo odlučivao tie-break, u kojem je Britanac pokazao mnogo više i na kraju je zasluženo izborio prolaz u finale.