Murray zapeo već na prvoj prepreci u Rimu

Fognini slavio u dva seta

Britanski teniser i prvi reket svijeta Andy Murray završio je nastup na Mastersu u Rimu već u prvom meču.

Bolji od njega u dva seta bio je uvijek neugodni Italijan Fabio Fognini. On je slavio sa 6:2 i 6:4 nakon samo sat i 35 minuta igre.

Fognini je u oba seta pravio po dva brejka, a u drugom setu je dopustio Murrayju jedan brejk, ali to ga na kraju nije koštalo pobjede.

Murray je ovim porazom samo potvrdio očajnu formu u kojoj se nalazi ove sezone, a ovo mu je bio već treći poraz u posljednja četiri meča. Ukoliko ovako nastavi, sigurno je da će veoma brzo ostati bez liderske pozicije na ATP listi.

Podsjetimo, Fognini će u osmini finala turnira u Rimu igrati protiv boljeg iz meča Viktor Troicki-Alexander Zverev.