Nadal i Murray nisu morali do kraja
Rafael Nadal

Kod tenisera je uglavnom mirno

M. Maksimović

Rafael Nadal je izborio plasman u drugo kolo Australian Opena nakon svega 47 minuta provedenih na terenu.Brazilac Marcos Danijel je nakon 11 gema predao meč zbog povrede. Nadal do tog trenutka nije izgubio niti jednog gema, u prvom setu svega četiri poena.

Za Brazilca je bilo bolje da preda prije početka meča, nije ali je nakon par odigranih gemova postalo jasno da ne može pružiti bilo kakav otpor Nadalu. Slično je bilo u meču Andyja Murraya i Karola Becka.S tim da je ovaj potrajao ipak duže i Slovak je predao tek u trećem setu kod 4-2.U petom gemu trećeg seta, Murray je spasio tri break lopte, uskoro je Beck predao zbog povrede.

Juan Martin Del Potro još uvije nije onaj pravi nakon operacije, ali se polako vraća. Protiv Izraelca Sele je odigrao vrlo dobar meč, u prvom setu je spasio pet set lopti. Rani break u drugom i jedan u trećem su bili dovoljni Argentincu za prolaz dalje.

Robin Soderling je odradio prvo kolo protiv Potita Staracea, dok je na radost domaćih navijača Bernard Tomić preskočio Francuza Chardyja. Marin Čilić je bio bolji od Donalda Younga koji je bio solidan suparnik samo u prvom setu.