Nadal je, ipak, „kralj šljake“
Pobjedom u Hamburgu upotpunio kolekciju Mastersa na šljaci

Masters u Hamburgu

Rafael Nadal, svjetski reket broj 2, potvrdio je danas da je „kralj šljake“, pobjedivši u finalu Masters turnira u Hamburgu najboljeg tenisera svijeta, Rogera Federera sa 2:1 (7:5, 6:7, 6:3).

Španjolac je veoma loše otvorio meč i u prvom setu je gubio sa 1:5, a uz to je zatražio ljekarsku pomoć zbog bola u desnom butnom mišiću. Sve je vodilo ka tome da će predati meč i da će Federer ostati upisan u istoriji kao posljednji osvajača Hamburga. Međutim Rafa se digao iz pepala i sa šest uzastopno osvojenih gemova prvi set je riješio u svoju korist – 7:5.

U drugom setu se igrao tie-break, a u igri živaca uspješniji je bio Federer, pa je pobjednika Mastersa odlučivao treći set. Tada je Nadal ponovo ubacio u brzinu više i rezultatom 6:3 pomeo je Švajcarca za veliki trijumf. Španac se tako na najbolji način osvetio Fedexu zbog prošlogodišnjeg poraza na istom terenu. Ujedno, prekunuo je niz Švajcarca, koji je ovaj turnir osvajao četiri puta (2002, 2004, 2005. i 2007. godine).

Pobjedom u Hamburgu, Nadal je osvojio i posljednji Masters turnir na šljaci, a koji je nedostajao u njegovoj kolekciji, ali je i posljednji podigao pehar na Rotenbaumu, obzirom da se će se naredne godine Masters u ovom terminu igrati u Šangaju, a ne u Hamburgu.