Pobjeda Čilića, Fisha, Gasqueta

Nositelji za početak sigurni

Teme:

Početak US.Opena nije ponudio previše uzbuđenja, nositelji su bili sigurni. Na terenu je bilo njih osam i svi su prošli u drugo kolo. U tom društvu najbolje postavljeni je bio Mardy Fish koji je u odličnoj formi stigao na posljednji Grand Slam turnir sezone i najbolje je rangirani domaći teniser.

Tu svoju dobru formu Fish je potvrdio protiv Nijemca Tobiasa Kamkea koji je osvojio ukupno pet gemova. Tomas Berdych, deveti nosilac je malo zaostao u drugom setu protiv Francuza Romaina Jouana, ali su se stvari vratile u normalu već u trećem setu, pa je Čeh sa 3-0 prošao dalje.

Ukrajinac Sergiy Stakhovsky baš i nije poželjan protivnik za prvo kolo, Richard Gasquet je to osjetio u prva dva seta koja ja dobio dva puta po 6-4.U trećem je Ukrajinac ostao na nuli. Marin Čilić je u tri seta izbacio Ryana Harrisona, dok je Ivo Karlović bio bolji od Fernanda Gonzaleza.

Rezultati 1.kolo:
Ivo Karlović (Hrv) - Fernando Gonzalez (Čile) 6-4, 6-4, 7-6 (3)
Marin Čilić (Hrv,27) - Ryan Harrison (SAD) 6-2, 7-5, 7-6 (6)
Oleksandr Dolgopolov Jr. (Ukr,22) - Frederico Gil (Por) 6-4, 6-2, 7-5
Flavio Cipolla (Ita) - Kei Nishikori (Jap) 6-4, 6-2 predaja Japanca
Janko Tipsarević (Srb,20) - Augustin Gensse (Fra) 6-2, 7-5, 6-0
Marcel Granollers (Špa,31) - Xavier Malisse (Bel) 6-4, 6-4, 6-4
Tomas Berdych (Češ,9) - Romain Jouan (Fra) 6-2, 7-6 (4), 6-1
Fabio Fognini (Ita) - Horacio Zeballos (Arg) 5-7, 6-4, 7-6 (5), 6-4
Richard Gasquet (Fra,13) - Sergiy Stakhovsky (Ukr) 6-4, 6-4, 6-0
Mardy Fish (SAD,8) - Tobias Kamke (Njem) 6-2, 6-2, 6-1
Philipp Petzschner (Njem) - Albert Ramos (Špa) 7-5, 6-7 (2), 6-3, 6-7 (5), 6-3
Bernard Tomic (Aus) - Michael Yani (SAD) 6-3, 6-4, 6-4
Juan Monaco (Arg) - Andreas Seppi (Ita) 7-6 (1), 6-2, 6-2
Mihail Kukushkin (Kaz) - Albert Montanes (Špa) 7-5, 6-2, 3-6, 7-6 (5)
Michael Llodra (Fra,29) - Victor Hanescu (Rum) 6-2, 4-6, 4-6, 6-3, 6-2

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.