Pao i Pella: Džumhur u četvrtini finala, naredni protivnik najteži mogući

ATP turnir u St. Petersburgu

Bh. teniser Damir Džumhur na sjajan način je nastavio put ka odbrani trofeja na ATP turniru u St. Petersburgu.

Damir je danas u susretu osmine finala porazio Argentinca Guidoa Pellu sa sigurnih 2:0 u setovima.

Džumhur je protiv 60. tenisera svijeta odmah napravio brejk i poveo sa 2:0. Ipak, Pella mu je uzvratio pred sami kraj prvog seta i izjednačio na 4:4, da bi Džumhur ponovo napravio brejk i kasnije slavio sa 6:4 u prvom setu.

U drugom setu je viđena slična priča. Džumhur je napravio prvi brejk, protivnik mu uzvratio, ali na kraju se Džumhur ponovo posljednji radovao i slavio sa 6:4.

Damir će u četvrtini finala imati najteži mogući posao na ovom turniru jer će mu rival biti Stan Wawrinka.