Prva nositeljica lovi četvrti naslov ove godine

Peng stigla do finala i Wozniacki

Dan prije početka Roland Garrosa u finalu WTA turnira u Bruxellesu igrat će Caroline Wozniacki i Kineskinja Shuai Peng.Wozniacki je u polufinalu pobjedila Francescu Schiavone nakon velike borbe u tri seta 6-4,4-6,6-3.

U trećem setu je Schiavone imala sedam break prilika, samo je iskoristila dvije, dok je Wozniacki bila puno konkretnija (3/4).Za prvu teniserku svijeta ovo je šesto finale od početka godine.Slavila je u Dubajiu, Indian Wellsu, Charlestonu, dok je poražena u finalima Dohe, i Stuttgarta.Iako je ovo njeno šesto finale, ne može se reći da je Wozniacki briljirala na zemlji.U Stuttgartu je poražena u finalu, u Madridu već u trećem kolu, u Rimu je zaustavljena u polufinalu.

Njena protivnica u finalu, Shuai Peng iz Kine je ulaskom u finale ostvarila najbolji rezultat karijere.U polufinalu je bila neuhvatljiva za Veru Zvonarevu, završilo je 6-3,6-3.Ove godine je Peng igrala tri polufinala, u Hobartu, Aucklandu i Charlestonu.

Rezultati polufinala:
Caroline Wozniacki (Dan,1) - Francesca Schiavone (Ita,3) 6-4,4-6,6-3
Shuai Peng (Kin,8) - Vera Zvonareva (Rus,2) 6-3,6-3

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Najčitanije iz kategorije