Počela stonoteniska sezona u BiH

Danas, 13.09.2008. je zvanično otpočela stonoteniska sezona u Bosni i Hercegovini. Naime, danas je u Foči, u novootvorenoj sportskoj dvorani, odigran kvalifikacioni turnir za TOP 12 juniora i juniorki.

Učešće na ovom turniru je uzelo veliki broj takmičara i takmičarki. Uslovi za igru su bili na zavidnom nivou, pa je i prikazan i vrhunski stoni tenis.

U muškoj konkurecniji nije bilo velikih iznenađenja, te su reprezentativci pokazali zavidnu formu i zadržali dosadašnje pozicije na rang listi. Nakon uzbudljivih borbi, 1.mjesto je zauzeo Bobaš Ivan, član STK „CM“ iz Viteza koji je u finalu sa 3:1 savladao Korjenić Amara, člana STK „Bosna“ iz Sarajeva. Tako da konačni poderak izgleda ovako:

1. mjesto: Bobaš Ivan – STK „CM“ – Vitez
2. mjesto: Korjenić Amar – STK „Bosna“ – Sarajevo
3. mjesto: Rizvanović Tarik – STK „Mladost“ – Zenica

Kod djevojaka je prema očekivanju prvo mjesto zauzela Belma Bušatlić (STK „Bugojno“), koja je u finalu pobijedila Eminu Hadžiahmetović (STK „Željezničar“). Konačan plasman je sljedeći:

1. Belma Bušatlić – STK „Bugojno“ – Bugojno
2. Emina Hadžiahmetović – STK „Željezničar“ – Sarajevo
3. Kovač Ajla – STK „Željezničar“ – Sarajevo

Važno je napomenuti da su ovom kvalifikacionom turniru prisustvovala oba selektora reprezentacije, Anto Dafinić i Goran Rajčić, koji su bili zadovoljni prikazanom igrom.