Kazahstanka iskoristila svoju priliku

Poraz Henin, Shvedova među osam

Kod teniserki su već u ponedeljak kompletirani parovi četvrtfinala. Među osam igračica koje su ostale u turniru samo je Yaroslava Shvedova iz Kazahstana kao veliko iznenađenje u ovom društvu nepostavljena.

Gledajući parove osmine finala, iznenađenje predstavlja poraz Justin Henin, ali Australka Samantha Stosur igra u posljednjih godinu dana u odličnoj formi. Strosur je prošle godine igrala polufinale Roland Garrosa, ove godine je na zemlji stigla do kraja u Charlestonu, do finala Stuttgarta, četvrtfinala Madrida.

Henin je odigrali odličan prvi set, Strosur se tražila skoro do polovine drugog seta u kojem prvi ispušta break prednosti.Henin je imala 4-3 u trećem setu, tri vezane break-lopte u osmom gemu, ali je tu stala. U devetom gemu je Strosur napravila break, gem kasnije je već bila u četvrtfinalu.Tamo je čeka Serena Williams koja je Izraelki Peer prepustila po dva gema u svakom setu. Peer nije puno griješila, imala je tek jednu neforsiranu pogrešku više o Serene, ali zato je imala tek 10 winnera, Serena ukupno 24.

U četvrtfinale je prošla i Jelena Janković koja je posao protiv Daniele Hantuchove završila u dva seta. U prvom je Slovakinja nešto pokušavala, u drugom je sve to uglavnom bila jednosmjerna ulica.Shwedova je stigla do svog velikog rezultata, za 68 minuta igre protiv Jarmile Groth napravila je samo sedam neforsiranih pogrešaka. Od devet break lopti, iskoristila je četiri, to je bilo više nego dovoljno za trijumf u dva seta.

Rezultati osmine finala:
Serena Williams (SAD, 1) - Shahar Peer (Izr, 18) 6-2,6-2
Jelena Janković (Srb, 4) - Daniela Hantuchova (Slk, 23) 6-4,6-2
Samantha Stosur (Aus, 7) - Justin Henin (Bel, 22) 2-6,6-1,6-4
Yaroslava Shvedova (Kaz) - Jarmila Groth (Aus) 6-4,6-3

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.