Querrey koban za Moyu
Sam Querrey

M. Maksimović

Na velikom ATP turniru u Monte Carlu, nagradnog fonda 2,270,000 eura, odigrano je danas 13 mečeva prvog kola. Pet nositelja je izašlo na teren, dvojica su poražena...

Prvi je stradao deseti nositelj Carlos Moya, teniser koji je na ovom turniru slavio 1998. godine, dok je 2002. godine poražen u finalu. Danas je Moya zapeo na na Amerikanacu Samu Querreyu, koji je slavio u tri seta, nakon jednog sata i 37 minuta igre. Querrey je uzeo prvi set rezultatom 6-3, Moya je u drugom odgovorio sa glatkih 1-6, ali je u trećem jedan gubitak servisa bio presudan.

Deveti nositelj, Francuz Paul - Henri Mathieu je poražen od Janka Tipsarevića. Meč je trajao 2 sata i 18 minuta, a u trećem odlučujućem setu Tipsarević je iskoristio dvije break prilike, za konačnih 6-4, 2-6, 6-3.

Robin Soderling je protiv Radeka Stepaneka imao set i dvije meč lopte u tie - breaku drugog seta, ali se Stepanek izvukao. U trećem setu Soderling je imao šest break prilika, dvije je iskoristio, pa na kraju sa 6-4, 6-7 (6), 6-3 ide u drugo kolo.

Nakon dva sata igre, 13. nositelj Juan Carlos Ferrero je izbacio ove sezone vrlo dobrog Michaelu Llodru. Llodra je dobio prve set u tie breaku, ali je u preostala dva osvojio dva gema.

Gustavo Kuerten je odigrao svoj posljednji meč u Monte Carlu. Nekadašnji broj jedan, trostruki pobjednik Roland Garros nije imao nikakve šanse protiv Ivana Ljubičića. Ljubičić je četiri puta oduzeo servis teniseru koji je slavio u Monte Carlu 2001. i 1999 godine, za krajnjih 6-1, 6-2. Mario Ančić je također u drugom kolu, on je danas pobjedio Ivu Minara 6-3, 6-4