Veliko finale u Baselu

Roger u dva Novak teško u tri

Finale ATP turnira u Baselu donosi ljubiteljima tenisa pravu poslasticu okršaj Rogera Federera i Novaka Đokovića. U polufinalu je Federer pobjedio Marca Chiudinellija 7-6(7),6-3, dok je Đoković prošao Radeka Stepaneka 6-7(4),7-5,6-2.

Federer je u polufinalu bio bolji od neugodnog Marca Chiudinellija 7-6(7),6-3.Meč je bio rezultatski izjednačen, u tie breaku je Chiudinelli imao set loptu kod 7-6, ali je nije iskoristio. U drugom setu Federer je napravio break, jedan je bio dovoljan za meč.

Novaj Đoković je imao velikih problema, vadio se i čupao u meču sa Radekom Stepanekom koji ima čime žaliti. Stepanek je set i tri meč lopte u desetom gemu kod rezultata 5-4. Češki teniser je ovim porazom svoje šanse za plasman na završni turnir sveo na minimum.

Federer i Đoković su se do sada sastajali 13 puta i Roger ima veliku prednost 9-4. Ove godine su igrali četiri puta, rezultat je 2-2. U nedeljnom finalu Federer lovi svoj 62.naslov, Đoković 15.


Rezultati polufinala:
Roger Federer (Švi, 1) - Marco Chiudinelli (Švi) 7-6(7),6-3
Novak Đoković (Srb, 2) - Radek Stepanek (Češ, 5) 6-7(4),7-5,6-2

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Najnovije vijesti