Domaći teren je domaći teren

Ruskinje raspoložene u Moskvi

Za razliku od tenisera, kod teniserki je u Moskvi bilo puno zanimljivije.Domaće teniserke su bile posebno raspoložene, od njih šest koliko ih se pojavilo na terenu, pet je prošlo u drugo kolo. Dobar posao su napravile Anne Chakvetadze i Elene Vesnine.

Chakvetadze je bila kobna po treću nositeljicu, Kineskinju Li Na 6-4,6-2, dok je vesnina porazila petu nositeljicu Flaviju Pennettu iz Italije 6-4,2-6,6-2.Anni i Eleni su se u drugom kolu priključile Marija Kirilenko i Alisa Kleybanova.Kirelnko nakon što je pobjedila Alexandru Dulgheru,a Kleybanova nakon trijumfa u meču sa Lucieom Safarovom.

Iznenađenje je priredila i malo poznata Zarina Diyas iz Kazahstana.Ona je nakon dva sata i 49 minute borbe izašla kao pobjednica iz meča sa Giselom Dulko.

Rezultati 1.kolo:
Anna Chakvetadze (Rus) - Li Na (Kin,3) 6-4,6-2
Elena Vesnina (Rus) - Flavia Pennetta (Ita,5) 6-4,2-6,6-2
Maria Kirilenko (Rus,6) - Alexandra Dulgheru (Rum) 6-2,6-2
Alisa Kleybanova (Rus,7) - Lucie Safarova (Cze) 6-2,6-7(4),7-6(1)
Andrea Petkovic (Nje) - Olga Govortsova (Blr) 0-6,7-5,6-0
Tsvetana Pironkova (Bul) - Ksenia Pervak (Rus) 6-1,3-6,6-2
Sara Errani (Ita) - Olga Savchuk (Ukr) 6-3,6-4
Vera Dushevina (Rus) - Ekaterina Makarova (Rus) 7-5,6-0
Mariya Koryttseva (Ukr) - Klara Zakopalova (Cze) 3-6,6-3,7-5
Zarina Diyas (Kaz) - Gisela Dulko (Arg) 6-3,6-7(1),7-6(5)

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.