Iznenađenje na startu turnira

Rybarikova izbacila Bartoli

Već na startu WTA turnira u Barceloni dogodili se veliko iznenađenje.Slovakinja Magdalena Rybarikova je zaustavila prvu nositeljicu, Marion Bartoli.

Francuskinja je na terenu ostala sat i 26 minuta i na kraju je poražena u dva seta 4-6,1-6.Po rezultatu je vidljivo da je Bartoli ''igrala'' tenis samo u prvom setu, u drugom je tri puta posrnula na svoj servis.

Za razliku od Bartoli, Alexandra Dulgheru (2.) i Roberta Vinci (6.) idu dalje. Dulgheru je skoro završila meč, kada je njena protivnica Zuzana Kucova odlučila predati kod rezultata 6-1,5-0 u koristi Rumunke.Roberta Vinci nije imala previše posla u meču sa Sílvijom Soler Espinosom.Španjolka je ugrabila pet gemova.


Rezultati 1.kolo:
Magdalena Rybarikova (Svk) - Marion Bartoli (Fra,1) 6-4,6-1
Alexandra Dulgheru (Rum,2) - Zuzana Kucova (SVK) 6-1,5-0,predala Kucova
Roberta Vinci (Ita,6) - Sílvia Soler Espinosa (Špa) 6-2,6-3
Yaroslava Shvedova (Kaz) - Chang Kai-Chen (Taj) 6-3,2-6,6-2
Jill Craybas (USA) - Akgul Amanmuradova (Uzb) 6-3,6-3
Estrella Cabeza Candela (Špa) - Arantxa Parra Santonja (Špa) 6-3,7-5
Maria Elena Camerin (Ita) - Evgeniya Rodina (Rus) 6-4,7-5

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.