Sandra izborila drugo kolo Roland Garrosa
Odličan nastup Sandre Martinović

Kvalifikacije u Parizu

M. Maksimović

Naša najbolje rangirana teniserka, Sandra Martinović je izborila plasman u drugo kolo kvalifikacija Roland Garrosa...

Sandra je danas u dva seta pobjedila Japanku Kumiko Iljimu, 196. igračicu na WTA listi u dva seta 7-5, 6-2. U prvom setu obe igračice su držale svoj servis, a prva je zaprijetila Martinovićeva koja je u sedmom gemu prokockala 0/40. U devetom gemu Japanka je napravila break, ali Sandra nakon toga ušla u seriju, uzevši tri gema u nizu. Prvo je uzvratila breakom za 5-5, a dva gema kasnije je iskoristila set loptu za 7-5.

Četvrti gem drugog seta je bio presudan.Ijima je krenula ranim breakom za 2-1, ali je Sandra
uzvratila, prvo je izjednačila na 2-2, nakon toga se Iljima našla u jednosmjernoj ulici, Sandra je uzela četiri gema u nizu stigla, te duplim breakom stigla do pobjede 7-5, 6-2 i plasmana u drugo kolo.
Njena protivnica u drugom kolu kvalifikacija će biti bolja iz meča Laura Thorpe (Francuska) - Ahsha Rolle (Australija)