Serena Williams i Azarenka lako do finala

WTA Rim

U finalu WTA turnira u Rimu igrat će Serena Williams i Viktoria Azarenka.

Najprije je nakon 65 minuta Williams, prva igračica svijeta, savladala Rumunku Simonu Halep. Amerikanka je pet puta oduzimala servis svojoj protivnici, a na kraju slavila sa 6:3 i 6:0.

Serena u finalu igra protiv Azarenke, koja je savladala domaću teniserku Saru Errani. U prvom setu Azarenka nije dopustila protivnici nijedan gem, dok je drugi set ipak bio nešto neizvjesniji.

Imala je Errani i servu u durgom setu pri rezultatu 5:4, ali Bjeloruskinja veže tri gema i dolazi do pobjede.

Williams i Azarenka će tako odigrati svoj 14. međusobni meč, a trenutno Amerikanka vodi sa 11:2.