Nova ATP lista

Šetkić napredovao za dvije pozicije

Aldin Šetkić, najbolji bh. teniser u svjetskom poretku, na najnovijoj ATP listi napredovao je za dvije pozicije i nalazi se na 578. mjestu sa 41 bodom. Među 1.000 najboljih su još dva bh. igrača. Siniša Marković je 695. sa 26 bodova, dok je Ismar Gorčić na 736. poziciji (23).

Od 1.500 mjesta su Aleksandar Marić, Zlatan Kadrić, Mirza Bašić, Tomislav Brkić i Vedran Begović.

Kada je riječ o najboljim teniserima, u vodstvu je i dalje Španac Rafael Nadal koji je sakupio 6.675 poena. Drugi je Švajcarac Roger Federer (5.305), a treći Srbijanac Novak Đoković (5.295). Slijede Murray (VB) 3.720, Davidenko (Rusija) 2.715, Tsonga (Francuska) 2.050, Simon (Francuska) 1.980, Roddick (SAD) 1.970, Del Potro (Argentina) 1.945 i Blake (SAD) 1.775 koji je posljednji u “Top-10”.

Najviše je ove sedmice profitirao Martin Vassallo Arguello, dok je Chris Guccione izgubio. Argentinac je osvojio Challenger u Limi (55 bodova) te se sa 82. spustio na 71. mjesto, a Australijancu su izbrisani prošlogodišnji bodovi iz Brisbanea (četvrtfinale) te je sa 89. “pao” na 96. mjesto.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.