Špansko finale
Novo finale za Nadal

M. Maksimović

U finalu ATP turnira u Barceloni će španci Rafael nadal i David Ferrer. Prvi nositelj, Rafael Nadal je u dva seta pobjedio Nijemca Denisa Gremelmayra 6-1, 6-0.

Rezultat dovoljno govori, meč je trajao tek 50 minuta, Nadal je pet puta oduzimao servis svom protivniku.

Sa druge strane David Ferrer je završio posao također u dva seta, ali je meč bio daleko zanimljiviji. Nakon 1 sata i 53 minute igre Ferrer je savladao Stanislasa Wawrinku 7-6 (8), 6-3. Nadal je tako nastavio sjajnu seriju igara na zemljanim terenima, a u međusobnim dvobojima drugi igrač svijeta vodi protiv Davida Ferrera 5-3. Posljednji put su igrali u Monte Carlu, Nadal je slavio 7-5, 6-1.