Srebotnik kobna po Kuznetsovu
Srebotnik iskoristila svoju priliku

M. Maksimović
Teme:

Najveće iznenađenje u preostalim mečevima trećeg kola priredila je Slovenka Katarina Srebotnik. Srebotnik je nakon velike borbe i 140 minuta igre eliminisala Ruskinju Svetlanu Kuznetsovu, treću nositeljicu 6-3, 6-7 (1), 6-3.

Kuznetsova je napravila 36 neforsiranih pogrešaka, šest više od Srebotnik, ali je čini se Slovenka
znala u pravom trenutku napraviti break. Po jedan je bio dovoljan u prvom i trećem setu, dok su u drugom obe teniserke po jednom gubile svoj servis.

Pored pobjednice iz 2004. godine, u trećem kolu je zaustavljena i Lindsay Davenport koja je u Flushing Meadowsu slavila prije deset godina. Marion Bartoli je lakše od očekivanog prošla dalje u dva seta 6-1, 7-6 (3).

Jelena Janković je također u osmini finala, ali opet nije briljirala. Protiv Kineskinje Jie Zheng je ostvarila pobjedu u dva seta, ali dva seta koja su trajala ukupno 129 minuta. Niti jedna niti druga nisu mogle previše držati svoj servis, Zheng je imala 17 break lopti, iskoristila je tek šest dok je Jankovićeva od
12 break prilika 8 pretvorila u break. U 12 gemu drugo seta, Jankovićeva je propustila četiri meč lopte, tek je petu iskoristila.