Startao turnir u Queen's Clubu

Osam nositelja u drugom kolu

M. Maksimović

Roland Garros je završen, teniseri i teniserke već igraju turnire na travnitim podlogama. Tradicionalno, jedan od dva ATP turnira jeste i onaj u Londonu, odnosno Queen's Club.

Turnir je zvanično startao u ponedeljak, ali zbog kiše svi mečevi su prebačeni utorak. Program je bio više nego bogat, nositelji su bili uspješni. Osmorica su bila na terenu, osmorica su izborila drugo kolo.David Nalbandian, nekadašnji finalista Wimbledona je spašavap situaciju nakon što je Vasek Pospišil uzeo prvi set. Na kraju je deseti nositelj prošao u tri seta.

Tri seta je igrao i Marcos Baghdatis protiv Portugalca Frederica Gila. Iako Gil nije teniser za brze podloge, dobio je  drugi set 6-4, ali je u trećem ostao na dva osvojena gema.Domaći teniser sa pozivnicom, James Ward je dobio prvi set Kevinu Andersonu, ali je najbolji Južnoafrikanac dobio naredna dva.

Finalista iz 2005.godine, Ivo Karlović je lako u dva seta 6-3,6-2 prošao Lleytona Hewitta koji je četiri puta osvajao ovaj turnir. Hewitt je zaredom slavio u Queen's Clubu (2000-2002), dok je četvrti naslov dodao 2006. Danas je daleko od svoje najbolje forme, to je pokazao meč protiv Ive Karlovića koji je upravo svoj prvi veliki rezultat napravio pobjedivši Lleytona Hewitta.