Svjetska teniska federacija (ITF) objavila u srijedu kako će domaćin turnira I Grupe Euroafričke zone Fed cupa biti ponovo Teniski savez Izraela. Turnir će se igrati u mjestu Eilat od 06.-09.februara 2013. godine.
Na turniru će osim reprezentacije Bosne i Hercegovine nastupiti Austrija, Bjelorusija, Bugarska, Hrvatska, Velika Britanija, Mađarska, Izrael, Luxemburg, Holandija, Poljska, Portugal, Rumunija, Slovenija, Turska i Gruzija. Dvije najbolje reprezentacije sa ovog turnira izboriće plasman u Play-off za ulazak u II Svjetsku grupu.
Ove godine se turnir također igrao u Eliatu, a naše teniserke su uspjele izboriti opstanak pobjedivši u pvom krugu selekciju Grčke koja se zajedno sa Estonijom preselila u niži rang, odnosnu II grupu EA Zone.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.