Venus u polufinale Serena u suzama
Nemoćna Serena

Samo jedno mjesto slobodno za polufinale

M. Maksimović

Nakon današnjih mečeva na završnom Masters turniru polako se kompletiraju parovi polufinala. Tačnije ostalo je upražnjeno tek jedno mjesto i to u Bordo grupi gdje će u drugom putniku u polufinale odlučivati u međusobnom susretu Serena Williams i Elena Dementieva.

Serena je u sestrinskom okršaju poražena od Venus u tri seta 7-5, 1-6, 0-6. Mlađa sestra Williams  je uzela prvi set iako je prva izgubila svoj servis, ali je nakon toga Venus preuzela stvar u svoje ruke.
Serena je počela griješiti, Venus je strpljivom igrom osvajala poene, gemove, vrlo brzo je uzela drugi set. U prvom gemu trećeg seta, Serena nije iskoristila četiri break lopte nakon čega se upotpunosti njena igra raspala, čak je u jednom trenutku i zaplakala.Venus je završila svoj nastup u grupnoj fazi turnira sa sve tri pobjede.

Elena Dementieva je u vrlo važnom meču pobjedila zemljakinju Dinaru Safinu 6-2, 6-4.Safina je bila neprepoznatljiva pogotovo u prvom setu, dok je u drugom setu zaigrala nešto bolje. Dementieva je imala set i break, ali se Safina u osmom gemu nakon dosta uzbuđenja vratiti u igru. Nažalost po nju, Dementieva je novim breakom gem kasnije zokružila priču.

U polufinalu su iz Bijele grupe Jelena Janović i Vera Zvonareva. Jelena je u dva seta bila bolja od Ruskinje Svetlane Kuznetsove 7-6(6),6-4.Jankovićeva je ranim breakom u prvom setu stigla do 5-3, ali se Kuznetsova vratila, pa je set riješen u tie breaku. Break odluke u drugom setu je stigao u desetom gemu. Jankovićeva je breakom stigla do seta, meča i plasmana u polufinale.