Wimbledon: Ančić i Safin OK
Safin ide dalje

M. Maksimović

Sjajan tenis smo gledali danas kada su u pitanju teniseri i mečevi 3. kola. Roger Federer i Lleyton Hewitt su nakon kiše bili najbrži. Federer je svom protivniku Francuzu Marcu Gicquelu dopustio sedam gemova, za svoju 38 uzastopnu pobjedu u All England Clubu, pa će u osmini finala igrati protiv Lleytona Hewitta. Australac je također danas bio siguran protiv Talijana Simonea Bolellia. Nakon četiri gema u dva seta, u trećem je Bolelli stigao do tie breaka i to je bilo sve.

Mario Ančić je odigrao sjajan meč protiv petog nositelja Davida Ferrera. Za pobjedu u četiri seta 6-4, 6-4, 6-7 (5), 7-6 (3), Ančiću su bila dovoljna dva breaka.Rani break u prvom i drugom setu su donijeli Mariju veliku prednost. U trećem setu niti jedan igrač nije uspio doći čak niti do prilike za break, pa je odlučivao tie-break. U tie breaku Ančić nije ubacio niti jedan od svojih šest prvih servisa, te je Ferrer od samoga početka preuzeo kontrolu rezultata. Ipak, nakon što je Španjolac dva relativno lagana forhenda nakon svojih servisa poslao u aut,

Ančić je uspio stići na samo dva poena od pobjede. Iako je kod 5-5 imao servis, nije stigao do meč-lopte, a Ferrer je iskoristio svoju prvu set-loptu. Početkom četvrtog seta Ančić je spasio dvije break lopte, pa još četiri u sedmom gemu. Set je ipak bez breaka stigao do tie breaka, Ančić je krenuo sa 2-1, poveo je 4-1, kod 6-2 je iskoristio drugu meč loptu.

U osmini finala je i Marat Safin koji je napokon uvezao tri dobra meča. Andreas Seppi je bio tu negdje, ali kada Safina krene onda može biti jako opasan. Ovakvog ga već duže vemena nismo vidjeli. Na kraju je završilo u četiri seta 7-6 (5), 3-6, 7-6 (3), 6-4, safin je zabio 16 aseva, imao je 37 neforsiranih pogrešaka.Švicarac Stanislas Wawrinka je sljedeći Safinov protivnik.Wawrinka je imao najmanje posla jer mu je Mischa Zverev predao nakon dva seta.