Wimbledon : Ančić uz dosta muke
Ančić u trećem kolu

M. Maksimović

U nastavku programa danas na Wimbledonu sjajan tenis. Odigrano je deset mečeva, od nositelja nije preživio Fernando Gonzalez....

Talijan Simone Bolelli je pobjedio u četiri seta, a Gonzalez je imao break više. Gonzalez je imao čak 14 break lopti, samo je tri iskoristio, dok je Bolelli od tri lopte, dvije pretvorio u break.Čileancu nije pomogao niti dobar servis jer je zabio solidnih 18 aseva, ali je Bolelli na kraju prošao u četiri seta, sva tri svoja seta je dobio u tie breaku.

Mario Ančić je protiv malo poznatog Philippa Petzschnera imao 2-0 u setovima i mnogi su očekivali lagani završetak posla, ali se to nije dogodilo. Petzschner je uzeo treći setu tie breaku, u četvrtom je sa jednim breakom vratio sve na početak. Ipak u petom setu Mario je iskoristio svoju break priliku za konačnih 6-1, 6-4, 6-7(1), 4-6, 6-3.

Ilija Bozoljac je propustio veliku priliku protiv Marca Gicquela iz Francuske. Imao je 2-0 u setovima, i dvije meč lopte u desetom gemu četvrtog seta. Na kraju je Francuz napravio break u četvrtom gemu petog seta, te je otišao u treće kolo.

Roger Federer je izborio treće kolo preko Robina Soderlinga. nakon dva lagana seta, Soderling je poveo 5-2 u trećem setu. Nakon toga je Federer dodao gas, pa je dobio set u tie breaku za konačnih 6-3, 6-4, 7-6(3)

U treće kolo su su prošli David Ferrer (5.), Marcos Baghdatis (10.), Tomas Berdych (11.), Andreas Seppi (29.) i Feliciano Lopez (31.)

Feliciano Lopez (Špa, 31) - Roko Karanušić (Hrv) 6-3, 6-3, 6-4
Simone Bolelli (Ita) - Fernando Gonzalez (Čil, 15) 7-6 (8), 7-6 (7), 3-6, 7-6 (4)
Roger Federer (Švi,1) - Robin Soderling (Šve) 6-3, 6-4, 7-6 (3)