Wimbledon : Federer brz Karlović aut
Federer i Hrbaty su se dobro zabavili

M. Maksimović

Roger Federer je uspješno krenuo u odbranu naslov pobjednika na Wimbledonu. Po svoj šesti uzastopni naslov Federer je krenuo preko Slovaka Dominika Hrbatya, koji je igrao koliko je mogao.

Meč je trajao tek 79 minuta, a Hrbaty je uhvatio sedam gemova. Federer je pet puta oduzimao servis svom protivniku, Hrbaty nije imao niti jednu break priliku. Bez obzira na sve Hrbaty se više nego dobro zabavio Od 2003. godine ovo je bila danas 36 uzastopna pobjeda Federera na Wimbledonu.

Za iznenađenje u prvom dijelu prvog dana pobrinuo se malo poznati Nijemac Simon Stadler. 172 igrač svijeta je u turnir stigao kroz kvalifikacije, a u prvom kolu je danas u četiri seta pobjedio ''Diva sa Šalate'', Ivu Karlovića. Već u prvom setu 18. nositelj je imao problema, ali je izvukao break zaostatka. U drugom setu je Karlović propustio dvije break lopte kod 3-2, te dvije set u četvrtom setu kod rezultata 5-4.

Ostali nositelji nisu dozvolili iznenađenje, neki su imali više, neki manje posla. Novak Đoković, treći nositelj je igrao već u prvom kolu četiri seta protiv Nijemca Michaela Berrera. Nakon što je Berrer uzeo drugi set, Đoković je ubacio u veću brzinu, pa je do kraja u preostala dva seta izgubio tri gema.

Pobjednik iz 2002. godine, Lleyton Hewitt je teško, tek nakon pet setova izborio drugo kolo.Robin Haase je uzeo prvi i četvrti setu tie breaku, ali se Hewitt na kraju izvukao.Pet setova je morao igrati i 11. nositelj, Tomas Berdych. Korolev je propustio 5-3 u petom setu, Berdych je nanizao četiri gema zaredom.Meč Berdycha i Koroleva je trajao tačno tri sata. Tomas Johansson i Vincent Spadea su na terenu proveli tri sata i 29 minuta, Spadea je ispustio velikih 2-0 u setovima.