Wimbledon : Pet nositeljica aut
Ivanović nije imala problema

M. Maksimović

Za razliku od tenisera, kod teniserki je već pet nositeljica završilo nastup na Wimbledonu do 18 sati prvog dana...

Najbolje rangirana nositeljica koja je danas izgubila je Švicarka Patty Schnyder. Australka Casey Dellacqua je bila bolja u tri seta 6-4, 3-6, 6-1. Ruskinja Anastasia Pavlyuchenkova je bila kobna za 17. nositeljicu Francuskinju Alize Cornet. Obe teniserke su po pet puta gubile svoj servis,
Cornet je realizovala svih pet break prilika, Pavlyuchenkova je imala čak 15 break prilika. Na kraju je Ruskinja slavila u dva tie breaka.

Još jednoj Francuskinji, nositeljici je presudila Ruskinja Evgeniya Rodina je izgubila prvi set bez osvojenog gema, ali je u nstavku Virginia Razzano bila neprepoznatljiva, uhvatila je šest gemova u dva seta. U autu je i jedna Ruskinja, nositeljica Vera Dushevina je zaustavila zemljakinju Mariu Kirilenko 19. nositeljicu u dva seta 6-3, 6-3. Priču o poraženim nositeljicama zaokružut ćemo sa Slovakinjom Dominikom Cubulkovom. 30. nositeljica je nakon 4-6, 3-6 morala čestitati
Kineskinji Jie Zheng.

Ostale nositeljice idu dalje. Ana Ivanović je ostala na terenu ostala 67 minuta, De los Rios je uglavnom sakupljala poene. Serena Williams je imala nešto više posla u prvomsetu protiv Estonke Kanepi, ali je na kraju sve završilo u okvirima očekivanog. Dvije nositeljicu su prošle dalje, ali dosta teško. Stephanie Dubois je pomela u prvom setu Annu Chakvetadze koja se na vrijeme oporavila, ali je do pobjede stigla tek nakon 86- u trećem setu. Velikih problema je imala i Svetlana Kuznetsova protiv Mathilde Johansson. Na kraju je četvrta nositeljica prošla nakon 133 minute igre 6-7(5), 7-5, 6-3.