Wimbledon : Williams prošla dalje

Amerikanka Venus Williams samo se u prvom setu mučila u duelu sa domaćom igračicom Naomi Cavaday. Bilo je 7-6, a sa koliko problema se suočavala starija sestra Williams pokazuje podataka da je Cavaday imala 3-2 i priliku da povede sa 4-2, no tamnoputa igračica se vratila da bi u drugom setu „pomela“ svoju protivnicu.

Problema nije imala ni Japanka Ai Sugiyama u meču sa Belgijankom Wickmayer, kao ni Victoria Azarenka, 16 nosila, protiv Bugarke Tsvetane Pironkove. Indijka Sania Mirza dugo je lomila Catalinu Castano. Nakon 7-6 u prvom setu Kolumbijka je dobila naredni sa 6-3, da bi Mirza u trećem ipak stigla do pobjede.

Veteranka Lindsay Davenport, inače 25. nositeljica je u tri seta prošla Renatu Voracovu iz Češke, 6-3, 5-7, 6-3. Jelena Janković je izgubila pet gemova u duelu sa Olgom Savchuk, dok je sigurnu pobjedu upisala treća nositeljica, Maria Sharapova.Francuskinja Stephanie Foretz je uhvatila pet gemova. Od nositeljica poražena je Katarina Srebotnik (23.) i to malo poznate Julie Goerges iz Njemačke. Goerges je slavila u tri seta, u trećem 16-14 nakon što je drugi set trajao 136 minuta.