Wimbledon: Zheng izbacila Ivanovićevu
Senzacija dana - Jie Zheng

M. Maksimović

Natalie Dechy je propustila priliku, Kineskinja Jie Zheng svoju nije. Nakon Marie Sharapove jučer, danas je eliminisana i prva nositeljica, pobjednica Roland Garrosa, Ana Ivanović...

Jie Zheng je nekada bila 27. igračica svijeta, danas je 133. Danas se razlika između prve i 133. nije vidjela.Protiv Ane Ivanović danas je Zheng je odigrala meč karijere.

Prvi set je trajao 30 minuta, Zheng je napravila dupli break. prvi je stigao u četvrtom gemu za 3-1,
drugi u šestom gemu za 5-1. Ivanovićeva je imala svoje break prilike, ukupno pet u prvom setu, dvije break lopte je propustila u sedmom gemu, Zheng je iskoristila prvu set loptu. U prvom setu Ivanovićeva je napravila šest, a Zheng četiri neforsirane pogreške.

Zheng je krenula odlično početkom drugog seta, uzela je servis Ivanovićevoj za 1-0. Narednih par gemova donosi veliku borbu, obe teniserke su teško držale svoj servis. U petom gemu Zheng ponovo pravi break i nakon svog servisa stiže na 4-2. U desetom gemu Ana je uzela prvi poen, ali je nakon tri puta pogriješila, Zheng je upravo zahvaljujući odličnom servisu iskoristila prvu meč loptu. Do kraja meča Ivanovićeva je sakupila 17 neforsiranih pogrešaka, Zheng 10. Obe igračice su imale po sedam break prilika, Ana je iskoristila samo jednu, Zheng četiri.

Bethanie Mattek je također napravila malo iznenađenje. Amerikanka je u dva seta izbacila prošlogodišnju senzaciju, finalisticu  Marion Bartoli u dva seta 6-4, 6-1. Francuskinja je također imala problema sa realizacijom break prilika. Dvije je iskoristila od deset. ''U derbiju starih rivala'', Serena Williams je preskočila Amelie Mauresmo 7-6 (5), 6-1