Turska je na nogama: Lijepa Zeynep pravi čuda na Wimbledonu, a od sreće više ne zna šta da radi

Kakav uspjeh za Sonmez

Turska je na nogama: Lijepa Zeynep pravi čuda na Wimbledonu, a od sreće više ne zna šta da radi

Midhat Šljivak

Turska teniserka Zeynep Sonmez piše historiju turskog tenisa na Wimbledonu. Uspjela je doći do trećeg kola što je najveći rezultat tenisa u ovoj zemlji.

Zeynep Sonmez pobijedila je Kineskinju Xinyu Wang u 2. kolu Wimbledona. Bilo je dva puta po 7:5 i 23-godišnja Turkinja napravila je najveći uspjeh karijere, ali i turskog tenisa.

Sonmez je 88. igračica WTA liste i od nje se u Londonu nije očekivalo previše. Međutim, ona je već sad napravila sjajan rezultat, najbolji u historiji turskog tenisa na Grand Slam turnirima.

Kineskinja je bolje ušla u meč. Povela je sa 4:1 i činilo se kako je na dobrom putu da lagano dobije prvi set.

Sedmi gem prvog seta bio je presudan. Turkinja protivnici uzela servis, a zatim fenomenalnim tenisom do kraja ovog dijela igre dolazi do osvajanja seta sa 7:5.

Velika je borba viđena i u drugom setu. Presudio je 11. gem kada bez izgubljenog poena Zeynep dolazi do breaka, a zatim spašava tri break lopte i dobija set sa 7:5, te s 2:0 prolazi dalje.

Oglasi

Naravno, slavlje je bilo ogromno. Nije Turkinja mogla da vjeruje da je došla do još jedne pobjede i plasmana u treće kolo, a od sreće nije znala šta da radi i kako da započne slavlje.

[twitter]https://twitter.com/Wimbledon/status/1940750397548679242[/twitter]

Prethodno ova 23-godišnjakinja nikada nije imala pobjedu na jednom Grand Slam turiniru.

Turska je zbog ovog uspjeha na nogama. Stižu joj čestitke sa svih strana, a ministar sporta Osman Askin Bak je ovaj uspjeh nazvao historijskim.

U trećem kolu Sozmen igra s boljom iz duela Ekatarina Alexandrova - Suzan Lamens.

Top Komentari

Krivaja Zavidovići
Ne znam za vas, ali ja bi ovo ševio...
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najčitanije iz kategorije