Feuz sve iznenadio
Beat Feuz

Kostelić sve bliži ukupnoj pobjedi

M. Maksimović

Danas je u Kvitfjellu vožen spust koji se trebao voziti još tamo u Beaver Creeku, a svoju prvu pobjedu je ostvario Švicarac Beat Feuz.Švicarac je slavio sa dosta niskim startnim brojem (5) u vremenu 1:47.39.Drugo mjesto pripalo je Kanađaninu Eriku Guayju (+0,05), a treći je bio Austrijanac Michael Walchhofer (+0,11).

Za Feuza je ovo najbolji rezultat u karijeri, a do Kvitfjella je kao najbolje, stajalo sedmo mjesto Chamonixja.Četvrto mjesto je zauzeo Romed Baumman sa 18 stotinki slabijim vremenom, dok je peti završio Didier Cuche (+0.24).U ukupnom poretku spusta, Cuche ima 424 boda, Walchhofer  je drugi sa 374.

Vodeći skijaš Svjetskog kupa, Ivica Kostelić je zauzeo 24.mjesto sa sekundom i 50 stotinki zaostatka i sada u ukupnom poretku ima 1314 bodova. Didier Cuche je trenutačno na 770, Svindal na 725.Do kraja Svjetskog kupa ostalo je još samo šest utrka. No, budući da Svindal i Cuche ne mogu računati na bodove u slalomu, to praktično znači da je najbolji hrvatski skijaš osigurao veliki kristalni globus.