Herminator ponovo pobjeđuje
Neumorni Hermann Maier

Legendarni skijaš upisao 53. pobjedu

M. Maksimović

Legendarni Hermann Maier i dalje pobjeđuje. Nakon Garmisch-Partenkirchena 28.januara 2006. godine, Herminator je ponovo na pobjedničkom postolju. A samo prije nekih desetak dan njegov nastup je bio pod velikim upitnikom.

Danas je nastupio povrijeđen, ali je opet pobjedio, posljedni put u ovoj disciplini Hermann Maier je slavio 20. januara 2006. godine na opasnoj stazi u Kitzbühelu.

Do svog četvrtog slavlja na stazi u Lake Louiseu, ukupno 54. u karijeri, Hermann Maier je stigao u vremenu 1:29.84. Herminator je startao kao deseti i odmah je preskočio domaćeg skijaša Johna Kuceru koji je startao kao deveti i na kraju je zaostao 59 stotinki.

Pravilo da skijaši sa relativno visokim startnim brojevima ostvaruju dobre rezultate potvrdilo se i danas. Iskusni Didier Cuche kojemu je prošle sezone globus u ovoj disciplini "pobjegao" za samo 1 bod danas je zaostao za pobjednikom 68 stotinki.

Nakon Cuchea smo imali još četiri skijaša sa zaostatkom unutar jedne sekunde. Austrijanaca Michael Walchhofer je imao 79 stotinki, Marco Sullivan i Didier Defago su podijelili peto mjesto sa 87 stotinski slabijim vremenom, dok je Erik Guay završio kao sedmi sa 99 stotinki zaostatka.

Veliki favoriti ovosezonskog Svjetskog kupa Bode Miller je još jednom podbacio, danas je startao kao 14. i nije završio utrku.