Još jedna pobjeda Rebensburg
Viktoria Rebensburg

U završnici sezone

M. Maksimović

Njemica Viktoria Rebensburg pobjednica je pretposljednjeg veleslaloma za Svjetski kup, koji se vozio u Špindleruvom Mlynu u Češkoj.Rebensburg je bila najbrža i u prvoj vožnji, a na kraju je slavila s čak 1.26 sekundi prednosti ispred Talijanke Denise Karbon. Treće mjesto osvojila je Amerikanka Lindsey Vonn, koja je zaostala 1.45 sekundi.

Loš nastup imala je vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa Njemica Maria Riesch. Nakon što je u prvoj vožnji bila deseta, u drugoj je napravila veliku pogrešku i na kraju osvojila posljednje, 29. mjesto.Tako se pet utrka prije kraja nastavlja neizvjesna borba za Veliki Kristalni globus. Riesch i dalje vodi, ali joj je braniteljica naslova Vonn približila na samo 38 bodova zaostatka.

Današnjom pobjedom Rebensburg je stigla na korak do osvajanja Malog Kristalnog globusa u veleslalomu. Do danas vodeća Francuskinja Tessa Worley nije završila prvu vožnju i Rebensburg je uoči posljednje utrke preuzela vodstvo u poretku sa 77 bodova prednosti ispred Worley.