Kofler odgovorio Freundu
Andreas Kofler

Drugog dana u Sapporou

M. Maksimović

Austrijanac Andreas Kofler pobjednik je drugoga dana takmičenja Svjetskog kupa skijaša-skakača u Sapporu u Japanu.Kofler je pobijedio skokovima od 131 i 132,5 metra, što mu je donijelo ukupno 232,9 bodova.

Kofler je u nedelju slavio s 8,2 boda više od jučerašnjeg pobjednika Nijemca Severina Freunda (134,5/120,0). Treće mjesto osvojio je vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa Austrijanac Thomas Morgenstern sa skokovima od 110 i 136,5 metra.

Morgenstern vodi u ukupnom poretku s 1.233 boda, a na drugo mjesto probio se današnji pobjednik Kofler sa 771 bodom. Švicarac Simon Ammann, koji je danas bio osmi, pao je na treće mjesto (753).